image 10
image 20
image 30
Tüp Bebek ve SGK desteği

Ülkemizde her 100 çiftten 15’i doğal yollarla çocuk sahibi olamıyor. Buna bağlı olarak da, yılda 80-85 bin civarında tüp bebek tedavisi yapılıyor. Tüm dünyada tüp bebek tedavisi yapılan ülkeler arasında Türkiye, yedinci sırada yer alıyor.

 Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığı, tüp bebek tedavileri ile ilgili güncel çalışmalar yapmayı sürdürürken, sürekli yenilen... Devamı

Vajina Genişletme Ameliyatları

Vajinanın normale göre çok dar olması ilişki sırasında zorluk ve ağrıya sebep olabilir. Bu durumda ameliyat ile genişletilmesi mümkündür. Vajinada darlığın en sık sebebi normal doğum sonrası fazla sayıda dikiş atılmasıdır. Genellikle iri bebek doğumlarında zor doğuma bağlı fazla yırtık olduğu durumlarda vajinaya atılan fazla sayıda dikiş iyileştikten sonra vajinada darlık oluşabilir. Bunun dışında bazı vajina ameliyatları ve bazen de doğuşton kişinin normal yapısında vajina darlığı olabilir.

 
Vajina genişletme ameliyatı yaklaşık yarım saat süren bir ameliyattır. Ameliyattan sonra hasta 1-2 gün içerisinde normal hayatına ve işine dönebilir.