image 10
image 20
image 30
Tüp Bebek ve SGK desteği

Ülkemizde her 100 çiftten 15’i doğal yollarla çocuk sahibi olamıyor. Buna bağlı olarak da, yılda 80-85 bin civarında tüp bebek tedavisi yapılıyor. Tüm dünyada tüp bebek tedavisi yapılan ülkeler arasında Türkiye, yedinci sırada yer alıyor.

 Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığı, tüp bebek tedavileri ile ilgili güncel çalışmalar yapmayı sürdürürken, sürekli yenilen... Devamı

Labioplasti

Labioplasti

Labioplasti vajen estetiği, dudak estetiği anlamındadır.

Lapioplasti nedir ?

Kelimenin karşılığı dudak estetiğidir.

Kadının vajinal bölgesinde bulunan ve normalden büyük duran iç dudaklar farklı yöntemlerle kısaltılır. 

Böylece iç dudaklar dış dudakların içine gizlenir ya da belli belirsiz görünerek daha estetik durur.

Labioplasti yalnız estetik olarak değil fonksiyonel olarak da bazı avantajlar getirir. At ve bisiklet binmek kolaylaşır, dar giysiler ve bikini daha rahat giyilir, vajinal enfeksiyon ve kötü hijyen riski azalır. Ayrıca, cinsel ilişkide ağrı olmaz, kolaylaşır ve kalitesi artar. Kadının kendine güveni artar.

Labioplasti olmadan önce hasta muayene edilir ve hastaya özgü operasyon biçimi hastanın istekleri de dikkate alınarak seçilir. Bazı operasyonlarda labianın kenarında renk açık hale gelmektedir. Bazı hastalar bunu tercih ederken bazıları da doğal olmasını istemektedirler. Ayrıca labianın ne kadar kısaltılacağınada hasta ve hekim birlikte karar vermelidir.

Vajinada ek bir problem(klitoral hood, doğum izi, genişleme, idrar kaçırma v.s) varsa bunlarda tartışılıp aynı seansta düzeltilebilir.

* Ameliyat ortalama 30- 40 dk. sürmektedir.

* Anestezi uygulanır.

* Ağzı ve sancı çok azdır. Ağrı kesiciler kullanılır.

* Normal doğuma engel değildir.

* Dikiş izi kalmaz.

* Bekarete zarar vermeyen bir ameliyattır.

* Özgüveni artırır. Cinsel hazzı kolaylaştırır.

 

Hastalar aynı gün labioplasti ameliyatı sonrası taburcu olabilir ve bir ay cinsel perhiz sonrasında aktif cinsel hayatlarına dönebilirler. Günümüzde kendiliğinden eriyen dikiş materyelleri kullanıldığı için dikiş alma ihtiyacı olmamaktadır.