image 10
image 20
image 30

Tüp Bebek ve SGK desteği

Ülkemizde her 100 çiftten 15’i doğal yollarla çocuk sahibi olamıyor. Buna bağlı olarak da, yılda 80-85 bin civarında tüp bebek tedavisi yapılıyor. Tüm dünyada tüp bebek tedavisi yapılan ülkeler arasında Türkiye, yedinci sırada yer alıyor.

 Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığı, tüp bebek tedavileri ile ilgili güncel çalışmalar yapmayı sürdürürken, sürekli yenilen... Devamı

Prof. Dr. S. Erkan ALATAŞ kimdir ?

image

Prof.Dr.Erkan ALATAŞ Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı Denizli Tüp Bebek Aşılama Tedavisi

1983 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesinden mezun oldum. 1989 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdim. 1989-1994 yılları arasında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde  ihtisasımı tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldum. 1994 yılında Pamukkale Üniversitesi Hastanesinin açılmasıyla Denizliye geldim.

1999 yılında Doçent, 2006 yılında Profesör ünvanı aldım. Denizli Pamukkale Üniversitesinde yirmi yıla yakın süredir Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite alanı derslerini ve uygulamasını vermekteyim. Denizlide Kadın Hastalıkları ve Doğum dersleri yanı sıra Tıpda Uzmanlık Eğitimi ve Hemşirelik Yüksekokulu Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde doktora ve yüksek lisans eğitimi vermekteyim. 

Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde uzun yıllardan beri İnfertilite, Üreme Sağlığı, Menopoz polikliniklerinin sorumluluğunu taşıdım.

Değişik yıllarda yurt içinde Ege Üniversitesi Tüp Bebek Merkezinde, yurt dışında İsviçre Basel Üniversitesi Jinekolojik Endokrinoloji ve İnfertilite bölümü IVF merkezinde, Belçika UZ Brussel CRG - Üniversite IVF merkezinde çalışmalarda bulundum.

Tıp Dalında TÜBİTAK ödülü sahibiyim.

Denizlide Kadın Doğum  genel uygulamalarının yanı sıra çalışma ve uygulamalarım ağırlıklı olarak ileri düzeyde Kapalı Cerrahi (Laparoskopi-Histeroskopi), Endometriozis - Çikolata kisti Cerrahisi, Fertilite Cerrahisi, Jinekolojik Endokrinoloji, Kısırlık ve Tüp Bebek tedavileri ve yüksek riskli gebelikler üzerindedir. Tüp bebek, aşılama vb kısırlık tedavileri ile 25 yılı aşan sürede binlerce doğum gerçekleştirdik.

Ayrıca çeşitli sosyal toplum projelerinde yer aldım. Sosyal Sorumluluk proje kapsamında Pamukkale Üniversitesi, Denizli Belediyesi, Rotary ortak  çalışmasıyla üç yıl boyunca yürütülen "Evlilik okulu" programının direktörlüğü görevini yerine getirdim.

Endometriozis ve Adenomyozis Ulusal Derneğinin kurucu üyeliği yanı sıra yurt içi ve yurt dışı bir çok dernek ve kuruluş üyeliğim bulunmaktadır.